piątek, 26 września 2014

Morgi DZIĘKUJĘ !

Hej!


Ten post poświęcę wspaniałemu skoczkowi jakim był Thomas Morgenstern. Piszę jakby nie żył, ale nie On ma się dobrze tylko, że postanowił zakończyć karierę. Osobiście uważam to za ogromną stratę Austriaków, świata i skoków narciarskich. To był niezniszczalny człowiek. Miły i wspaniały, zawsze uśmiechnięty. Kojarzony jako skoczek w czapce z siwymi sztucznymi włosami. Kiedyś myślałam, że to prawdziwe.
Szkoda, że postanowił odejść, ale w pewnym sensie go rozumiem. Pewno boi się o swoją małą córeczkę, że może któregoś dnia nie uda mu się wyjść cało z upadku i ona zostanie sama. Na pewno nikt by tak nie chciał. To ogromna strata, ale On nadal jest. Wyszedł z tego i na pewno cały czas będzie kibicować skoczkom tylko, że tym razem na widowni.
Jaka szkoda, że nie zobaczymy już Morgiego na belce, jak wychodzi z progu, jak leci i jak ląduje telemarkiem :(
To już nie będzie to samo i nigdy nie jest kiedy kolejny wspaniały skoczek odchodzi. Thomas bardzo lubi polskich kibiców i w pewnym sensie jest mi/nam bliski. Uwielbia on Polskę za to jaka jest / jacy jesteśmy.
Naprawdę nie wyobrażam sobie jak to będzie, jak zabraknie Go w tym sezonie. Jak światowa czołówka będzie widniała bez nazwiska Morgenstern. Przecież to On był tą poranną gwiazdą co wschodzi i zachodzi. Co gaśnie i znów zaczyna bić blaskiem. To On był gwiazdą, która nigdy nie ginęła i co... Tak nagle ma ona zniknąć z narciarskiego nieba? Nie wyobrażam sobie tego, ale szanuję Jego decyzję tak jak każdego innego skoczka, który postanawia odejść. Jest ogromny żal, poczucie straty i smutek. Ale to jest Jego decyzja i trzeba to uszanować. Mi pozostaje powiedzieć DZIĘKUJĘ!
> Dziękuję za te 12 lat wspaniałych skoków. Za wzloty i upadki.
> Dziękuję, że pokazałeś, że nawet po najgorszym upadku jest siła by się podnieść.
> Dziękuję, że dałeś przykład, że mimo iż istniała pomiędzy wami rywalizacja mogła i istnieć przyjaźń.
> Dziękuję, że tak bardzo kochałeś fanów szczególnie Polaków i cierpliwie odpowiadałeś na każdą prośbę o autograf.
> Dziękuję za wszystko: za to, że BYŁEŚ, JESTEŚ I BĘDZIESZ ZAWSZE Z NAMI!

MORGI KOCHAMY CIĘ - MORGI LIEBEN WIR DICH!

ALLES GUTE THOMAS UND GRUSSE AUS POLEN!
Żaksonka :(


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz